Земјотрес во Грција, почувствуван и во Охрид


Сат и 49 минути по полноќ, денеска беше регистиран земјотрес со епицентар близу Парга, Грција со јачина од 5,4 степни на 10км длабочина.

Земјотресот беше почувствуван и во Охрид.

 


Споделете со вашите пријатели!