Незаборавен поглед кон Охридското Езеро – Апартмани Ристески Љубаништа


Дали ви треба одмор? Дали сакате да се отргнете од брзиот живот и брзото темпо на живеење? Не губете ни минута, спакувајте ги куферите и тргнете на едно од најубавите места покрај Охридското Езеро.

Апартманите Ристески се наоѓаат во селото Љубаништа во близина на Манастирот Свети Наум на само 3 километри од срцето на Охридското Езеро, изворите на Црн Дрим. Прекрасните апартмани ви нудат незаборавен поглед кон езерото. Со вкусниот појадок можете да го започнете денот и да тргнете во нови авантури.

Апартмани Ристески располага со двокреветни, трокреветни и четирикреветни луксузни апартмани опремени со засебни бањи, бесплатен интернет, тераси и паркинг.

Линк за резервации ТУКА.

Во близина на Манастирот Свети Наум сместен е ресторанот Острово кој нуди прошетки по изворите на Црн Дрим, додека уживате во вкусната македонска традиционална храна и  уживате во тивката и мирна природа.

В.В.

Охрид Инфо


Споделете со вашите пријатели!