Фото/Видео: Пожар во катедралата Нотр Дам во Париз


Пред половина час избувна пожар во познатата катедрала – Нотр Дам во Париз. Се претпоставува дека пожарот започнал од делови каде е во тек реконструкција на катедралата.

 

View this post on Instagram

 

Нотр-Дам горит… #notredame ???

A post shared by Maria Kadzhaeva (@mtk1993) on


Споделете со вашите пријатели!