(Фото) Гром удри на 50 метра од тракторист кај Опеница


Тракторист од с. Куратица на социјалната мрежа Фесјбук објави фотографии од магистралниот пат Охрид – Ресен во близина на селото Опеница, на кои се гледа голем одрон од карпи кој сведочи за удар од гром од денешното невреме.

Како што напиша на неговиот профил, случката била само на 50 метра од него. За среќа нема повредени.


Споделете со вашите пријатели!