Срушени згради на првите видеа од штетите во Драч, епицентарот на земјотресот утрово


На социјалната мрежа твитер се појавија првични видеа од Драч, Албанија, градот кој беше најблиску до епицентарот на земојтресот од 6,3 степени утрово кој го тресеше цел балкан. На едно од видеата се гледа целосно срушена зграда.


Споделете со вашите пријатели!