Необична риба денеска фатена во Охридското Езеро


На социјалните мрежи денеска се појавија фотографии од необична риба која била фатена попладнево во Охридското Езеро.

По изгледот најверојатно се работи Сончарка или за некој вид слична риба на Пирана.


Споделете со вашите пријатели!